2021 YKS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE

2021 YKS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle YKS sonucunda Üniversitemize kayıt hakkı kazanan tüm adayların (İkinci Öğretimi kazananlar dahil) kesin kayıtları, e-Devlet üzerinden 04 Eylül – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında E-Kayıt olarak yapılacaktır.
E-Kayıt için tıklayınız.

Kayıt Merkezinde (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Binası) sadece lise veya dengi meslek liselerinden mezun olamayan, ancak 31 Aralık 2021 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanların geçici kayıtları ile 2007 yılı ve öncesi Lise mezunlarının kayıtları 06 Eylül-10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

E-Kayıt yaptırmasına engel durumu bulunmayanlara, Kayıt Merkezinde herhangi bir hizmet verilmeyecektir. E-Kayıt yapanların kayıt merkezine gelmesine gerek yoktur.

Kayıt Merkezinde Kayıt İçin Gerekli Belgeler:
1‐ Lise ve dengi okul diploması veya 31 Aralık 2021 tarihine kadar mezun olabileceğini gösterir belge,
2‐ ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı
3‐ Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
4‐ 4 adet vesikalık fotoğraf
5‐ Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (1999 ve daha önce doğumlu adayların e Devlet üzerinden alacakları askerlik durum belgesi)

Öğrenci numaranızı öğrenmek ve hazırlık muafiyet sınavları işlemleri için https://yenikayit.cu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.
CUBİS sistemine giriş için https://login.cu.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. (Kullanıcı adınız öğrenci numaranız, şifreniz ise tckimlik numaranızdır)

* Üniversitemize bağlı yurt bulunmamakta olup, yurt işlemleri için Kredi ve Yurtlar Kurumuna müracaat edilmelidir.

** 2021 – 2022 öğretim yılı Akademik Takvimi için tıklayınız. 

*** İkinci Öğretime kayıt olan öğrenciler, öğrenim ücretini ödemeden ders kaydı yapamazlar.

 

**** ÖSYM’ nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda Özel Koşullar ve Açıklamalarda belirtilmeyen bölümlerden SAĞLIK RAPORU İSTENMEMEKTEDİR.