Duyurular

...

Başvurular Açıldı : Newton - Katip Çelebi Fonu

Başvurular Açıldı : Newton - Katip Çelebi Fonu

 


Newton-Katip Çelebi Fonu

İngiltere hükümeti tarafından bilim ve inovasyon alanında ortak bilimsel çalısmaları desteklemek amacıyla gelistirilmis bir fonlama programı olan Newton Fonu, ilk senesi olan 2014 yılında Türkiye'nin de içinde bulunduğu 15 ülkede gerçeklestirilmektedir.

Bu programın Türkiye ayağında, British Council Türkiye ofisinin TUBITAK'la yaptığı is birliği sonucunda, program Newton-Katip Çelebi Fonu olarak uygulamaya konulmustur.

Programın altında "Kurumlararası Bilimsel İs Birlikleri" bulunmaktadır. Bu çerçevede Türk ve İngiliz bilim camiasının, gelistirecekleri ortaklıklar ve birlikte yapacakları bilimsel projeler desteklenecektir.

Desteklenecek alanlar asağıdaki sekilde belirlenmistir:

• Yasam Boyu Sağlık ve Refah
• Tarım ve Gıda Güvenliği
• Afet ve Acil Durum Yönetimi
• Enerji ve İklim Değisikliği
Son basvuru tarihi 27 Kasım 2014

Basvuruların asağıdaki sekilde yapılmalıdır:

• Türk arastırmacıların basvurularını TUBITAK 2551 numaralı çağrısına Türkçe olarak yapmaları gerekmektedir. Basvuru için lütfen tıklayın.
• İngiltere'deki partnerlerinin ise basvurularını British Council - Newton Fonuna İngilizce olarak yapmaları gerekmektedir. Basvuru için lütfen tıklayın.
Her iki kuruma yapılan basvurular ayrı ayrı değerlendirilecek, her iki kurum tarafından fonlanmaya uygun bulunan is birliği basvuruları fonlanacaktır.


Contact Newton Katip Çelebi Fund

Please visit our web site for information in English.
Phone :+90 (312) 455 36 00
Communications.PR@britishcouncil.org